-
Rondom de dood
1 november 2025
15:30 - 19:00 15.00 uur inloop

Belevenissen rondom de dood
In alle tijden en culturen is de dood een groot mysterie. Vroeg of laat verschijnt dit mysterie op onze levensweg. Geliefden om ons heen gaan dood. En uiteindelijk gaan wij zelf dood.
Op deze middag zal vanuit verschillende gezichtspunten de verbondenheid met dit mysterie naar voren worden gebracht. Een aantal lezingen en een dialoog met de zaal over sterven, dood en rouwen, waarin een tipje van de sluier wordt opgelicht. Muzikale omlijsting van de middag met zang en poëzie. Deze dialoog-middag is onder begeleiding van Angelique Matthijssen en Ans Valk
Informatie over de sprekers:

Vanaf zeer jonge leeftijd is Odette in haar leven geconfronteerd met de dood, wat begon met het plotselinge overlijden van haar vader toen ze 2 jaar was. Op 10-jarige leeftijd had ze een nabij-de-dood-ervaring bij een ernstig ongeluk. Existentieel dieptepunt was het plotselinge overlijden van haar man Roelof 11 jaar geleden. Beelden en signalen van ‘de ongeziene wereld’ toonden zich steeds frequenter aan in diverse vormen. Odette neemt ons mee in haar ervaringen van ‘Leven met de Dood’.

Hans Gerding “Spiegelstaren: contact met overleden dierbaren”
Spontane ervaringen van contact met overleden dierbaren, bijvoorbeeld in dromen, worden massaal gerapporteerd. Maar ook in een opstelling met een spiegel blijken mensen deze ervaringen te kunnen krijgen. In zijn praktijk ontvangt Hans mensen voor zo’n spiegel-staar-sessie in, zoals dat heet, een psychomanteum. Hij vertelt over hoe dit werkt en wat mensen beleven.
Hans Gerding werkte aan het Instituut voor Wijsbegeerte van de Universiteit Leiden en aan het Parapsychologisch Instituut te Utrecht. Hij is filosoof en wetenschappelijk onderzoeker van grenservaringen. Tevens heeft hij een praktijk voor filosofische consulten en een psychomanteum voor sessies, spiegelstaren.